Home / Головні болі / Парацетамол при головному болі

Парацетамол при головному болі

Парацетамол – одне з найпопулярніших і затребуваних лікарських засобів жарознижуючої дії. Препарат сприяє купіруванню хворобливої симптоматики, дозволений для прийому дітей.

Фармакологія: опис препарату та особливості дії

Парацетамол – ненаркотическое лікарський засіб, який чинить жарознижувальну і знеболювальну дію. Відсутній накопичувальний ефект. Ризики розвитку побічної симптоматики, якщо людина прийняла більше призначеної дози препарату, практично відсутні.

Активні компоненти рівномірно розподіляються по всіх тканинах, легко всмоктуються в слизову кишкового тракту, виводяться з організму з побічними продуктами життєдіяльності, переважно з уриною. Напіввиведення препарату з організму відбувається через 1-4 години після прийому ліків.

Ліки спрямоване тільки на купірування больового синдрому слабкої та середньої інтенсивності та нормалізацію температури тіла. Препарат не має протизапальної дії, тому при наявності запалень необхідно разом з Парацетамолом приймати спеціалізовані препарати протизапальної спектру дії.

Форма випуску

Випускається Парацетамол у таблетованій формі. 1 таблетка містить 200 мг активного компонента.

Для дітей краще застосовувати Парацетамол у формі ректальних супозиторіїв або сиропі. Свічки сприяють швидкому всмоктуванню ліки в слизові оболонки, тривалість дії ліків довше.

Показання до застосування

Парацетамол призначається при наступних станах:

  • всі види болю будь-якої локалізації (головний, стоматологічні, менструальні);
  • гарячковий стан;
  • ломота та біль у м’язах і суглобах;
  • застуда, грип.

Допомагає Парацетамол при високій температурі тіла, особливо у дітей, швидко нормалізує показники.

Передозування

Погіршення загального стану відмічається при вживанні надмірної дози препарату, у дорослих – при прийомі більше 10 г речовини за один раз, у дітей – більше 150 мг ка кожен кг маси тіла.

Симптоматика передозування проявляється через добу – сильний головний біль, блідість шкіри, нудота і блювотні позиви. У рідкісних випадках, при наявності важких хронічних захворювань і вживання надто великої дози ліки – розвиток енцефалопатії, крововилив, не виключається летальний результат.

Передозування у разі систематичного споживання завищених доз: розвиток лейкопенії, анемії. Часті напади запаморочення, надмірна збудливість, порушення координації та орієнтації.

У разі передозування необхідно надання екстреної допомоги. Проводиться промивання шлунка, вводяться препарати, що сприяють швидкому виведенню активних компонентів препарату з організму, нормалізації роботи внутрішніх органів і систем життєдіяльності.

Протипоказання

Парацетамол заборонено приймати при наявності таких захворювань і станів:

  • індивідуальні алергічні реакції на компоненти препарату;
  • вагітність;
  • період грудного годування;
  • важкі стадії ниркової і печінкової недостатності.

Відносне протипоказання до застосування Парацетамолу – вік дитини до 6 років. Маленьким дітям препарат призначається тільки за особливими показниками, у разі високої температури тіла, яка не купірується іншими лікарськими засобами.

Побічні прояви

Порушення дозування або індивідуальна чутливість до активних компонентів засоби можуть викликати негативні реакції:

  • Алергічні прояви: свербіж на шкірному покриві, кропив’янка, висип, набряк на слизовій оболонці.
  • Органи шлунково-кишкового тракту: нудота і блювання, порушення з боку печінки.
  • Органи дихання: бронхоспазм.
  • Інші побічні прояви: гіпоглікемія, рідко – гіпоглікемічна кома, ціаноз, задишка, лейкопенія.
  • Дозування та особливості застосування

    Приймати Парацетамол рекомендується через 1-2 години після основного прийому їжі, що допоможе попередити появу побічної симптоматики з боку шлунково-кишкового тракту. Таблетка не розжовується, запивається великою кількістю води. При необхідності повторного прийому препарату слід дотримуватися часовий проміжок у 2-4 години.

    Дозування для дітей

    Вік від 3 до 6 років: половина таблетки за один раз, допустима кількість застосувань – до 4 за добу з інтервалом прийому в 4 години.

    Від 6 до 12 років: 1 таблетка 1 раз, при сильно вираженому больовому симптомі дозволено прийняти 2 таблетки одноразово.

    Максимальна тривалість застосування Парацетамолу становить 3 дні.

    Використання ректальних супозиторіїв:

    • від 6 до 12 місяців – половина або ціла свічка;
    • від 1 до 3 років: 1 або 1,5 свічки;
    • від 3 до 5 років: 2 свічки за день;
    • від 5 до 10 років: 2.5 – 3.5 свічки;
    • від 10 до 12 років – до 5 ректальних супозиторіїв за день.

    Використовувати свічки довше 3 діб не рекомендується.

    Сироп для дітей:

    • від 2 до 6 років: 10 мл (мінімальна ефективна доза 5 мл);
    • від 6 д 12 років: 20 мл (при слабо вираженій болю можна дати 10 мл);
    • діти 12 років і старше: 40 мл

    Кількість застосувань за 1 день – до 4 разів, з тимчасовим проміжком в 3-4 години. Курс лікування – 3 дні.

    Дорослі

    За разовий прийом 2 таблетки, повторний прийом через 4 години. Якщо біль дуже сильна, за добу допустима доза препарату не повинна перевищувати 4000 мг (до 20 таблеток). Тривалість лікування Парацетамолом для дорослих – до 7 діб.

    Прийом під час вагітності

    Парацетамол призначається вагітним жінкам лише в тих випадках, коли користь від застосування ліків перевищує ризики можливих ускладнень. Дозування вираховується лікарем індивідуально, залежно від вираженості симптоматичної картини і інтенсивності болю.

    Застосування препарату під час грудного годування

    Період лактації – відносне протипоказання. Активні компоненти проникають в грудне молоко, але, якщо жінка старанно дотримує дозування, зазначену лікарем, ризиків для дитини немає.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами

    Парацетамол заборонено приймати одночасно з лікарськими препаратами, у складі яких присутній ацетилсаліцилова кислота, кодеїн і кофеїн, барбітуратами.

    Парацетамол не сумісний з алкогольними напоями, таке поєднання може призвести до ускладнень з боку печінки.

    Ліки аналогічної дії

    Замінити Парацетамол можна наступними препаратами – Панадол, Еффералган, Апап, Мілістан, Рапидол.

    Знеболюючий препарат зі жарознижувальною спектром дії Парацетамол – ефективний лікарський засіб з мінімальними ризиками прояви побічної симптоматики та ускладнень. Щоб отримати бажаний ефект від застосування ліків, необхідно дотримуватися зазначеної дозування і не продовжувати самостійно тривалість лікувального курсу.

    Добавить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *